Lubię czytać polską literaturę obyczajową, gdyż jest to ten rodzaj książek, który pozwala mi najlepiej spędzić czas na czytaniu. Szczególnie upodobałam sobie twórczość Agnieszki Lingas – Łoniewskiej. Miałam już okazję przeczytać kilka jej książek, a kilka dni temu sięgnęłam po tę najnowszą, czyli po Gdyby miało nie być jutra z księgarni internetowej taniaksiazka.pl. Książka tak mocno przypadła mi do gustu, że skończyłam ją czytać w ciągu jednego wieczora, co nie zdarza mi się zbyt często. Jeśli szukacie powieści na długie jesienne wieczory, to ta na pewno sprawdzi się w tej roli.

Czy warto drugi raz wchodzić w tę samą relację?

Głównymi bohaterami książki są Igor i Milena. Jakiś czas temu rozstali się ze sobą, co dla niego było dość trudnym przeżyciem. Postanowił, że już nigdy żadnej kobiecie nie da szansy na to, aby zbliżyła się do niego. Jednak po jakimś czasie ona wraca do miasta i choć udało jej się odnieść sukces w branży filmowej, to tak naprawdę w ogóle nie jest szczęśliwa. Po raz kolejny ścieżki tych dwojga się przetną, a oni będą mieli okazję spróbować zbudować swoją relację na nowo. Czy to im się uda? Czy będą jeszcze razem? Czy upływający czas zmienił ich podejście do życia i do związków? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Stara miłość nie rdzewieje

Dawno nie miałam w swoich rękach tak wciągającej lektury. Książka jest przemyślana, spójna i naprawdę kompletna. Autorka zadbała o każdy aspekt, wszystko dopracowała i jak zawsze dała swoim czytelnikom powieść, która na długo zostanie w ich pamięci. Bohaterowie wykreowani są tutaj bardzo dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Są to postaci z krwi i kości, pełne przeróżnych cech charakteru, pełne emocji. Jest to pozycja, która porusza bardzo istotne tematy, przedstawia miłość w każdym jej aspekcie. Jeśli macie ochotę na wzruszającą, pełną refleksji, dobrze napisaną literaturę obyczajową, to koniecznie dajcie szansę autorce. Warto.