Nowa historia Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt. “Gdyby miało nie być jutra” (https://www.taniaksiazka.pl/gdyby-mialo-nie-byc-jutra-agnieszka-lingas-loniewska-p-1549456.html) to kolejna świetna powieść. Jest to urzekająca historia miłosna, w której dochodzi do spotykania się głównych bohaterów po wielu latach. Pojawia się tutaj biznesmen i sławna aktorka, która wraca do rodzinnego miasta, by promować swój film. Byli parą w liceum, ale potem coś się wydarzyło. Ona odeszła nagle i zmieniła jego życie, a teraz jest okazja do rozwiązania starego problemu.

Kim jest główna bohaterka?

Milena jest kobietą, która uciekła z Wałbrzycha. Teraz jest gwiazdą filmową, która wróciła do domu w sprawach zawodowych. Jej powrót jest bolesny i otwiera rany, o których myślała, że już dawno się zagoiły. Widząc swojego dawnego chłopaka, który jest teraz niebezpiecznie przystojny, odkrywa, że jej dawna miłość nie zardzewieje, a w jej przypadku to uczucie wybucha jak wulkan. Ale Milena nie zapomniała ani nie wybaczyła swojemu ukochanemu dawnych błędów. Igor nadal kochał Milenę, mimo że uciekła, nie dając mu możliwości wyjaśnienia.

Jakiego to rodzaju opowieść?

Charakterystyczna opowieść autorki nawiązuje do burzliwej przeszłości głównego bohatera. Chociaż pisarka miała trudną młodość, lubi tworzyć na karatach swoich powieści ludzi, którzy sobie poradzą z wszelkimi kłopotami. Mają oni siłę, by oderwać się od tego, co determinuje ich przyszłość i wyjść do innych. Spotykają jedyną miłość, a jeśli coś stanie im na przeszkodzie, mogą uzyskać spokój tylko wtedy, gdy wszystko naprawią.

Dlaczego warto zapoznać się z tą książką?

Powieść “Gdyby miało nie być jutra” zalicza się do tzw. prostych historii z emocjonalnymi rozwinięciami. Ta powieść jest opowieścią o niespełnionej miłości dwojga młodych ludzi, którzy na skutek jednego nieporozumienia rozstali się na wiele lat. Zafascynuje nas rozsądna prostota fabuły i powolny rozwój akcji. Wszystko okazuje się tutaj tak lekkie, że dosłownie unosimy się podczas lektury poszczególnych rozdziałów.